Hogwarts Magic

Dobro došli u Hogwarts školu za čarobnjake i vještice, gde možete da naučite sve grane magije i tako postanete veliki poznavalac ove vještine.

PrijemPrijem  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Lista članovaLista članova  Korisničke grupeKorisničke grupe  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  
HP webmasters community
Similar topics
    Pristupi
    Korisničko ime:
    Šifra:
    Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
    :: Zaboravio sam šifru
    Bodovi Kuca
    27 0 20 10
    Zadnje teme
    » Sesir za Razvrstavanje
    Ned Jan 15, 2012 7:19 pm od Inkvizitorka

» Razvrstavanje
    Pon Dec 26, 2011 3:24 am od Lun@ Potter

» VAZNO OBAVESTENJE!!!!
    Čet Dec 22, 2011 6:23 am od TheMilos1813

» Holaaa:)
    Uto Okt 25, 2011 12:35 pm od Chris Lovegood

» Noćni Leptir
    Sub Avg 20, 2011 5:06 pm od Christine von Cahill

» Povhvale i Kritike
    Čet Avg 11, 2011 1:46 pm od Lun@ Potter

» Predlozi
    Čet Avg 11, 2011 1:41 pm od Lun@ Potter

» Leksikon ^_^
    Ned Jul 17, 2011 3:21 am od Lun@ Potter

» Kasa prodavnice
    Sub Jul 16, 2011 10:38 am od Lana Lovegood

Prognoza Vremena
    Veoma toplo, popodne sa kišom
    Naj bolji poslanici
    Christina Marlboroˇˇ

H@rry Potter

Ivana Swon

Chris Lovegood

Lilly Snape

Lun@ Potter

Ljeposav Ridl

Christine von Cahill

Buffy Anne McLaggen

Kendra Lestrange

Delite | 

Mary Alice Brandon-rebirth

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
    AutorPoruka
    Alice Black
    Slytherin
    Slytherin

Broj poruka : 128
    Datum upisa : 09.01.2011

PočaljiNaslov: Mary Alice Brandon-rebirth   Uto Jan 11, 2011 4:19 am

Well,posto sam Twilight Saga freak,a obozavam Alice Cullen,odlucila sam napisat pricu o njoj-njen zivot prije dolaska kod Kalenovih,i prije nego sto je Meyerica pocela pisat knjigu. Ona mi se jako svidja kao lik,posto je oko nje obavijen veo misterije,znamo samo ponesto o njenom zivotu.
    Prica je jako ispunjena opisima,jer moj stil pisanja vuce na Meyericu. Tako da kome je dosadno citati,nemora. Meni se svidja,a i dobila sam dosta pohvala za pricu. Tak da..komentirajte,da vidim gdje sam (:
    Nazad na vrh Ići dole
    Pogledaj profil korisnika
    Alice Black
    Slytherin
    Slytherin

PočaljiNaslov: Re: Mary Alice Brandon-rebirth   Uto Jan 11, 2011 4:21 am

Kratak uzdah mi je izleteo iz grla. Oči su mi bile širom otvorene,i gledala sam čas levo,čas desno. Bila sam oslonjena leđima o hladan kameni zid. Na hladnom podu ispod mene nalazilo se seno,razbacano svuda. Čula sam šuštanje,ali nisam znala odakle dolazi. Osvrnula sam se par puta-u ovoj mračnoj prostoriji nije bilo ničega. Pokušala sam se setit odakle ja ovde,ali u mom umu sve je bilo crno. Znala sam samo svoje ime. I to je bilo to. Pažljivo sam ustala i pogledala po prostoriji. Iako je bio mrak mogla sam jasno da vidim obrise malene klupice,jednog jastuka i tacne sa prljavim tanjirom na njoj. Sve je bilo jako tiho. Čuo se samo žamor glasova u daljini. Po mojoj proceni bili su u sobi pored ili negde blizu. Krenula sam ka vratima i povukla rezu. Zaškripala je parajući mi uši,bila sam sigurna da su me ljudi u blizini čuli. Ali žamor se nastavio. Nisu me primetili. Odahnula sam nesigurno. Stisnula sam kvaku i povukla vrata ka sebi. Vodila su u maleni hodnik osvetljen samo jednom malenom uljanom lampicom. Glasovi su se udaljavali. Bojala sam se da ću ostati sama,pa sam krenula niz hodnik. Odjednom čula sam ciku ispod sebe. Nekim čudom našla sam se par metara od mesta na kom sam stajala u čučnju držeći jednu ruku na zemlji,između nogu a drugu na grudima. Disala sam ubrzano,dok se nisam smirila. Uzdahnula sam i sklopila oči,i stala na trenutak da razmislim o onome što se desilo. Okej,ciku je definitivno proizveo pacov,mogla sam da ga vidim kako stoji skamenjen i gleda u mene. Ali kako sam,dođavola,tako brzo stigla dovde? I zašto sam se postavila u neki čudan,frigidni,pomalo odbrambeni položaj? Odlučila sam da ustanem,i nakon jedne stotinke stajala sam na nogama. Odlučila sam da ne obraćam pažnju,pripisujući sve svojoj mašti. Ponovo sam se našla na nogama. Glasovi u daljini su skoro nestali,sada sam čula samo topot kopita o meku zemlju. Osećala sam opori miris sasušene trave i smrad kokošinjca. Mora da sam na nekom selu. Na kraju hodnika su se nalazila velika vrata. Povukla sam rezu,i ponovo uz jak zvuk škripanja,izašla sam na svež vazduh. Pun mesec je sijao tačno iznad mene. Znači bila je ponoć. Oko mene su bila dva drvoreda hrastova,i malena seoska kućica sa kokošinjcem nekih 50m od mene. Iza mene,kuća u kojoj sam bila zapravo je bila štala,očigledno napuštena čim se nije osećao miris životinja. Pružila sam korak i krenula ka kućici. Kako sam se približavala,sve jače sam čula glasove koji su naizgled dolazili iz kućice. Zar ljudi mogu biti tako glasni? Kad sam došla na nekih 20 m od kućice mogla sam jasno da razaznam muški i ženski glas kako lagano ćaskaju srčući neku tečnost.
    -..i onda je gospođa Roberts počela da priča o građanskom ratu. To je bilo sasvim dosadno,pa je nisam ni slušala. Ona je tako blesava. Nemože da nađe normalnu temu za razgovor.-rekao je ženski glas-Još čaja dragi?
    -Ne draga-rekao je grubi muški glas šuškajući hartijom.
    Odlučila sam da priđem kući. Osećala sam opojan miris,gotovo hipnotički koji me je mamio ka kući. Možda je domaćica spremala nešto za jelo. Gotovo trkom stigla sam do vrata i udahnula duboko. Odjednom,grlo mi je gorelo. Obuhvatila sam ga rukama,ali ono je peklo kao da me pale na lomači. Htela sam da vrištim od bola ali nisam mogla da proizvedem nikakav zvuk.

Drugi deo cu postavit ak vam se svidi ovaj..Msm bezveze je da forsiram pricu ak je niko nece citat :S
    Nazad na vrh Ići dole
    Christine von Cahill
    Gryffindor
    Gryffindor

Broj poruka : 324
    Datum upisa : 10.01.2011
    Godina : 20

PočaljiNaslov: Re: Mary Alice Brandon-rebirth   Uto Jan 11, 2011 4:25 am

SA-VR-ŠE-NO!!!!

Otprilike sam tako i ja zamišljala Alicino buđenje ;)

Samo nastavi!!
    Nazad na vrh Ići dole
    Alice Black
    Slytherin
    Slytherin

PočaljiNaslov: Re: Mary Alice Brandon-rebirth   Uto Jan 11, 2011 4:27 am

A jaao :D Pa hvala:D Znaci mogu nastavit s pricom?:D
    Nazad na vrh Ići dole
    Alice Black
    Slytherin
    Slytherin

PočaljiNaslov: Re: Mary Alice Brandon-rebirth   Sre Jan 12, 2011 3:48 am

Gospodja Hokins je stajala na sred kuhinje,drzeci cajnik i nudeci gospodina Hokinsa njime. On je mrzovoljno citao novine koje su stajale sirom otvorene na stolu. Okretao je listove brzinski,nervozno-imao je neki cudan osecaj da se u mraku ispred kuce nalazi nesto cudno. Cuo je tiho sistanje i automatski ustao sa stolice,blago odgurnuvsi stol ka gospodji Hokins. Ona ga je pogledala malo zacudjeno,vise pronicljivo. Okrenuo se ka njoj u sekundi.
    -Ne mici se-rekao je glasom koji je odavao paniku. Ona ga je trenutak gledala,a onda unezvereno zavrtela glavom i skamenila se u mestu. Skupila je sitne,crne oci nepoverljivo i cekala da vidi sta ce njen muz uraditi. On je lagano krenuo ka vratima. Uhvatio je staru,zardjalu rezu i uzdahnuo dvaput. Otvorio je vrata jednim brzim pokretom,i stao ukopan. Zenice su mu se prosirile,celo mu se oznojilo od straha a sake su mu drhtale. Ispred njega je stajalo stvorenje,jedva visoko metar i pedeset centimetara,grimizno crvenih ociju i neverovatno lepog lica. Imala je kratku crnu,trsavu kosu,prav nos i mala usta,sa pomalo isturenom donjom usnom. Licila je na andjela. Njen lik kvario je zanesen,ludacki pogled u ocima,i sake obavijene oko vrata. Gornja usna joj je bila izdignuta,pokazujuci dug niz savrseno belih zuba. Bila je prelepa,ali odavala je strah.
    Gospodin Hokins je ustuknuo korak nazad.

Neopisiva vatra u grlu je idalje buktala,jos jace nego ranije. Pozelela sam da mi skinu glavu sa ramena,samo da bol prestane. Cula sam bat koraka,i tiho ‘ne mici se’,iz kuce,a zatim dva kratka uzdaha,i zvuk pritiskanja reze. Vrata je otvorio visoki,brkati gospodin,visokog cela,i tamno plavih ociju,koje su me prodirale pogledom. U ocima sam mu videla strah,paniku,i zapitala se sta je izvor toga. Drugi deo mog mozga je registrovao ostatak scene-ukocenu staricu,ne stariju od 60 godina,sede kose,i dubokih zelenih ociju. Mogla sam da vidim svaku boru na njenom starom licu,sada izbrazdanom necim sto je najvise licilo na nevericu. Gledala je u mene panicno,kao i njen muz,ali u njenom pogledu sam nazirala jos nesto. Prepoznavanje.
    -Oh!-kriknula je prodornim glasom. –Nemoguce. Harolde ucini nesto!-vrisnula je.
    -Karen ja..ja..-mucao je. Sta je bilo samnom? Zasto su se uplasili mene?
    A onda sam se videla.
    Malo ogledalo sa zlatnim ramom naspram vrata je bilo dovoljno da uokviri moje oblicje u svoje konture. Gledala sam se uzasnuto. Gladne,grimizne oci plamtele su od neopisive zedji za necime,a moje bele kao sneg ruke stezale su moje grlo nadljuskim stiskom. Nisam se secala kako sam ranije izgledala. Bilo je kao da sam novorodjence,da prvi put ugledam svet oko sebe. Da se prvi put zaista pogledam.
    -O!-izustila sam. Glas mi je bio mek,ali tako zvonak i prodoran. Glasovi ovih ljudi bili su tvrdji,tisi.
    Moj mozak je bio dovoljno prostran da primi sliku andjeoske devojke sa vatrenim ocima,lik dvoje skamenjenih ljudi ispred mene,nekontrolisanu vatru u mome grlu,i jos nesto. Nesto sto je preusmerilo moju paznju na jednu tacku. Grlo coveka ispred mene. Mogla sam da vidim trag ljubicaste vene ispod njegove blede koze,tacku na vratu koja je pulsirala pod pritiskom krvi koja se tu sastajala iz raznih krvnih sudova. Instinktivno,spustila sam ruke sa grla i nesvesno zarezala. Zvuk je bio prodoran,i grmeo je kroz kucu par sekundi. Iskezila sam zube i odbacila se nogama na coveka ispred mene. Miris njegove koze bio je omamljujuci,a pulsiranje krvi jako i neodoljivo. Iako nisam znala ko sam,ni sta sam,ni kako treba da zivim,na ocima mi se stvorila crvena koprena,i prepustila sam se nevidljivoj sili koja me je vukla ka grlu tog coveka. Moji zubi su mu presekli kozu,lako,kao da grizem najmeksi puter,i usta su mi se ispunila necim toplim,mirisnim i neodoljivim. Nesvesno sam pila krv ovog coveka,dok nisam dosla sebi,i odskocila unazad par metara i nasla se u realnosti. Njegovo bezivotno telo je palo,kao krpena lutka bacena sa visine.
    Sta sam to uradila?
    Nazad na vrh Ići dole
    Christine von Cahill
    Gryffindor
    Gryffindor

Broj poruka : 324
    Datum upisa : 10.01.2011
    Godina : 20

PočaljiNaslov: Re: Mary Alice Brandon-rebirth   Sre Jan 12, 2011 4:57 am

SA-VR-ŠE-NO!!Iako sam već ptočitala,volim ponovno čitati dijelove priče koji mi se sviđaju.Tvoja mi se priča cijela sviđa! :DD
    Nazad na vrh Ići dole
    Alice Black
    Slytherin
    Slytherin

PočaljiNaslov: Re: Mary Alice Brandon-rebirth   Sre Jan 12, 2011 10:33 am

Oh,hvala (:
    Nazad na vrh Ići dole
    Alice Black
    Slytherin
    Slytherin

PočaljiNaslov: Re: Mary Alice Brandon-rebirth   Sre Jan 12, 2011 10:34 am

Crvena koprena je idalje zaklanjala moj pogled. Scena se promenila. Zaplasena starica je plakala,skupljena u uglu sobe,izgovarajuci niz reci koje nisam razumela. Mrtvo telo njenog muza lezalo je preko praga u neprirodnom polozaju,vilice razjapljene od osecaja bola. Po glavi mi se motala samo jedna misao-Ti si kriva.
    -Ja..ja..-zamucala sam. Zvonki ton je odjekivao u mojim usima. Nesto nije uredu. Pokusala sam da se setim odakle ja ovde,sta mi se desilo,ali u mom umu lebdela je praznina. Moje pamcenje je dosezalo samo do trenutka kada sam otvorila oci i nasla se u staroj,prasnjavoj stali.
    -Boze moj-rekla je starica. U glasu joj se nazirala panika,strah. Zasto me se boji? O da,verovatno zato sto sam upravo njenom muzu isisala svu krv iz tela. Zavrtela sam glavom u neverici. Miris zene je bio sve jaci. Nisam smela da ponovo podlegnem iskusenju. Ustala sam iz cucnja,i zavrtela glavom,pokusavajuci da otresem misli. Starica me je idalje gledala razrogacenih ociju,krsteci se. U ruci je drzala brojanicu,napravljenu od crnih perli,na kojoj je visio drveni,izrezbareni privezak Device Marije. Odjednom,u meni se pojavio osecaj krivice,bola. Nisam mogla da gledam ovaj prizor,nisam smela to da uradim i zeni,iako me je mamila mirisom lepsim od hiljadu ruza na jednom mestu,toplinom i ukusom,boljim od bilo cega na ovom svetu. Ustuknula sam par koraka nazad,miris je bio hipnoticki. Okrenula sam ledja kucici,i gledala u sumu naspram nje. Potrcala sam ka njoj,zelela sam samo da pobegnem od one zene,od siluete njenog muza,sada mrtvog zbog mene,od mirisa koji me je pozivao nazad. Grlo mi je gorelo,a oci su me pekle. Zasto ne placem? Trebalo bi. Osecala sam sramotu,i krivicu,ali suze nisu tekle. Trcala sam kroz sumu,ne primetivsi brzinu kojom sam se kretala. Promicala sam kroz drvorede,ne gledajuci kako oni zamuceno prolaze pored mene. Najednom sam stala. Miris se vise nije osecao. Ali zapamtila sam ga,dovoljno da bi me grlo peklo jednakom jacinom kao i kad sam ga osecala. Osvrnula sam se-kucica,a ni stala,niti bilo koji deo imanja se nije video. Koliko li sam pretrcala? Nisam osecala umor-trebao je da me stigne do sad. Sela sam na zemlju,i naslonila se na visoko stablo hrasta iza sebe. Podigla sam svoj dlan i zagledala se u njega. Moja koza je bila bleda,gotovo prozirna,ali vene se nisu nazirale ispod nje. Nisam imala izrazene crte dlana,gotovo da je bio ravan,uglacan kao mermer. Bacila sam pogled na svoju odecu. Nosila sam belu,isflekanu kosulju,i pocepane pamucne pantalone. Namrstila sam se-gde li sam bila pa sam ovako ruzno odevena? Sada kada sam se smirila,pokusala sam se setiti odakle ja ovde. Secala sam se stale,i onog pacova koji me je uplasio-nasmejala sam se sebi. Secala sam se sena,i tacne sa tanjirom,i glasova koji su mi se ucinili tako blizu,a zapravo su bili daleko. Napucila sam usne,i namrstila se koncentrisuci se,pokusavajuci da iskopam jos nesto sto bi me podsetilo na to ko sam i odakle ja ovde. Prebirala sam po secanjima,ali sve sto sam videla bilo je crnilo. Jedno ime je lebdelo po mojoj svesti,izgovoreno mekim,barsunastim glasom,koji je zvucao porazeno,izmuceno.
    -Alice-
    Trgla sam se. Osvrnula sam se oko sebe,bilo je prilicno tiho. Mogla sam da cujem lupkanje stopala veverice,dok je hodala u supljini drveta iza mene,i ujednaceno disanje sove,koja je odmarala na grani hrasta naspram mene. U glavi mi je odjekivao onaj glas,izgovarajuci moje ime ponovo i ponovo. Pokusala sam da se setim ko me je zvao ali nisam mogla. Zabacila sam glavu unazad,osecala sam se samom,izgubljenom i bespomocnom. Misli su mi se rojile po glavi,htela sam da ih ignorisem ali nisam mogla. Sklopila sam oci i pokusala da zaspem,misleci da sam premorena od malopredjasnjih desavanja.
    Sedela sam tako satima. Nisam mogla da zaspem,koliko god pokusavala da se opustim. Sunce je vec bilo na istoku,pokriveno oblacima i izlazilo je polako,kao da gmili. Iznerviralo me je sunce. Ono je moglo da odmara,bar preko noci,zasto ja nisam mogla? Iznervirano sam ustala,otresla lisce koje se zalepilo za zadnji deo mojih pantalona,i popravila kosulju. Bacila sam pogled po sumi-drvoredi nisu bili onoliko gusti koliko se cinilo u mraku. Ili mozda nisam ni obracala paznju. U glavi sam napravila plan-pronacicu neko selo,gde ima ljudi,nacicu nesto za jelo,neku normalnu odecu,i uputicu se u neki veci grad. Mora da me neko zna odande. Krenula sam ka severu,u nadi da cu pronaci bar nesto. Satima sam hodala,ali ispred mene su se smenjivale samo poljane i sume. Ni traga od sela. Nebo je bilo prekriveno oblacima,i kisa je padala vecinu puta. Predvece,nakon puno hodanja,a ni traga od umora,potrcala sam. Opet sam trcala onako brzo,zemlja je nestajala pod mojim nogama. Sada,kad sam bila prisebna mogla sam da primetim sve oko sebe. Razaznavala sam svaki god na panju iako sam trcala brzinom vetra kraj njega. Primecivala sam svaku bubicu na zemlji,svaki list na drvetu,svaku pukotinu na zemlji,koja je bila mekana kao svila pod mojim stopalima. Trcala sam i trcala,sve dok nisam naisla na miris. Prestala sam da disem. Bio je slabiji nego sinoc,ali sto sam se vise priblizavala bio je sve jaci. Nisam ni primetila da nisam disala vise od pet minuta. Nisam imala potrebu za vazduhom. I tako sam,ne disuci,prilazila sve blize,dok nisam videla obrise gradica ispred sebe.
    Nazad na vrh Ići dole
    H@rry Potter
    Ravenclaw
    Ravenclaw

Broj poruka : 490
    Datum upisa : 18.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Mary Alice Brandon-rebirth   Sub Apr 02, 2011 8:55 am

stvarno je super
    Nazad na vrh Ići dole
    Sponsored content